Ruszyła akcja #Odpowiedzialnie W Góry!

11 luty 2019

Dzisiaj ruszyła akcja edukacyjna, która ma zwiększyć bezpieczeństwo i świadomość turystów górach- #OdpowiedzialnieWGóry!

Według badań przeprowadzonych dla Polskich Kolei Liniowych nasz naród dość wysoko ocenia swoją wiedzę na temat gór i chętnie je odwiedza. Co trzeci z nas nie wie jednak co to jest TOPR, co dziesiąty wybrałby się w góry w adidasach, a zdecydowana większość nie potrafiłaby zachować się właściwie podczas burzy

Dlatego też Polskie Koleje Liniowe w partnerstwie z TOPR oraz TPN zainicjowały tą akcję!

Przez najbliższe tygodnie autorzy akcji będą publikować materiały, o tym jak zachowywać się w górach, żeby nie narażać na niebezpieczeństwo siebie i innych oraz jak przygotowywać się do wycieczek.
Ambasadorzy akcji m.in. Jan Krzysztof, Andrzej i Grzegorz Bargielowie, Sebastian Karpiel-Bułecka, Anna Figura i Michał Kłusak.

Ambasadorzy akcji podzielą się z odbiorcami doświadczeniami z górskich wypraw i treningów, opowiedzą w jaki sposób zaplanować i przygotować się do wędrówek, jazdy na nartach i skitouringu, jak zachowywać się na szlaku i na stoku, uwzględnić zmieniające się warunki atmosferyczne, co zrobić gdy spotkamy dzikie zwierzę, jak chronić przyrodę oraz zorganizować sobie czas podczas pobytu w górach, by najlepiej i bezpiecznie go wykorzystać.
Krótkie filmy z praktycznymi poradami odbiorcy znajdą w social mediach, m.in. na profilach ośrodków PKL.

Baza wiedzy zebrana podczas akcji zostanie zgromadzona na dedykowanej stronie internetowej.

Zainteresowani będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o górach, biorąc udział w internetowym quizie.

Więcej, znajdziecie na stronie internetowej www.odpowiedzialniewgory.pl

Zdjęcie źródło: www.odpowiedzialniewgory.pl