XVII Bieg na Hrobaczą Łąkę

27 luty 2019

W sobotę 1 czerwca 2019 w Kozach odbędzie się siedemnasta edycja Biegu na Hrobaczą Łąkę.
Trasa biegu w Beskidzie Małym od roku 2018 ma długość 14 km i około 720 m sumy przewyższeń. 

W zeszłym roku zmieniono wiele w samej organizacji biegu. Organizator, zaproponował przede wszystkim wydłużenie dystansu biegu z 6 km do 14 km.
Aktualna trasa biegu prowadzi po ciekawej drodze leśnej i widokowym grzbiecie górskim. Jest poprowadzona szlakiem czerwonym przez szczyty Groniczki i Gaiki prosto na szczyt Hrobczej Łąki, gdzie znajduje się krzyż milenijny.
W tym roku, start biegaczy zaplanowano o godzinie 10:00. Na trasie organizator zapewnia punkt z wodą i słodyczami, a także pośredni pomiar czasu. Na mecie - szczycie Hrobaczej Łąki zaplanowano oficjalne zakończenie, posiłek i odbiór rzeczy z depozytu.

 „W pierwszą sobotę czerwca, zapraszamy biegaczy, którzy chcą miło i aktywnie spędzić czas w górach. Dla biegaczy przygotowaliśmy piękną, widokową trasę o długości 14km. To dystans, który podoba się zarówno biegaczom doświadczonym jak i amatorom. Każdy z uczestników biegu otrzyma piękny pamiątkowy medal. Przygotowujemy ciekawy pakiet startowy. Chcemy, aby każda osoba biorąca udział w naszej imprezie wyjechała z Kóz zadowolona.” - mówi główny organizator biegu Konrad Hamerlak  dyrektor Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach.

 W tym dniu odbędzie się również IX Rajd Nordic Walking na Hrobaczą Łąkę. Metę rajdu NW zaplanowano także na szczycie Hrobaczej Łąki, a trasa rajdu poprowadzona została widokowym szlakiem żółtym.

Więcej informacji: www.csw.kozy.pl