Bezpłatna konferencja o Public Relations dla praktyków i nie tylko

14 maj 2019

Konferencja „Prawdziwie o PR - czyli PR Silesia Day”

Chcesz wiedzieć jak skutecznie prowadzić Public Relations w firmie lub jak komunikować się z mediami, by skorzystały na tym obie strony? Może chciałbyś zorganizować ogólnopolską kampanię promocyjną nie wydając ani złotówki? Czy wiesz co ma wpływ na wizerunek firmy lub jak prowadzić PR dla mniej znanych marek? Czy obecnie korzystanie z influencerów to moda czy konieczność? To tylko niektóre z zagadnień, jakie będą poruszane przez praktyków PR i dziennikarstwa podczas konferencji „Prawdziwie o PR - czyli PR Silesia Day”.

Wydarzenie jest bezpłatne. Odbędzie się 22 maja w godz. 9.00 -14.00 w auli Uniwersytetu Śląskiego, w budynku rektoratu, przy ul. Bankowej 12. Organizatorem konferencji jest śląski oddział Polskiego Stowarzyszenia Public Relations oraz studenckie Międzywydziałowe Stowarzyszenie Dziennikarzy MOSTY na UŚ.
Wziąć w niej może każdy, kto jest zainteresowany sprawami związanymi z szeroko rozumianym public relations, zarówno jako adept komunikacji społecznej, jak też doświadczony pracownik agencji PR czy rzecznik prasowy. W ciągu jednego dnia praktycy PR, m.in. z zarządu śląskiego oddziału PSPR, oraz dziennikarze, przedstawią tematy związane ze sferą komunikacji, budowania relacji, komunikacji kryzysowej, współpracy z mediami, budowania marki, jak też crowdfundingu, nowoczesnego dziennikarstwa i współpracy z influencerami. Wiedza podana przez ekspertów to nieoceniony zasób praktycznych wskazówek, które odniosły zamierzony pozytywny skutek. Wystąpienia prelegentów to gratka dla wszystkich związanych z public relations. To prawdziwy PR, którego można nauczyć się tylko od praktyków.

Pretekstem do organizacji konferencji jest podwójny jubileusz – obchodzone w tym roku 25-lecie Polskiego Stowarzyszenia Public Relations oraz 20-lecie Stowarzyszenia MOSTY. Wydarzeniu patronują portal PRoto i Instytut Monitorowania Mediów.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowy program wydarzenia poniżej oraz https://www.facebook.com/events/2673521096009025/

 

Program konferencji PR Silesia Day - PRawdziwie o PR

 

9.00 - 9.40 - rozpoczęcie konferencji, prezentacja działalności Stowarzyszenia MOSTY

9.40-10.00 - prezentacja PSPR oraz planów Polskiego Stowarzyszenia Public Relations o. Śląsk

10.00 - 10.30 - dr Krystian Dudek - „Skuteczna komunikacja w czasie prosperity i kryzysu - jak to się robi

10.30 - 11.00 - red. Marek Czyż – ”Dzisiejsze dziennikarstwo i jego relacje z PR.”

11.00 - 11.15 - przerwa

11.15 - 11.45 - Ewa Stępniewicz i Barbara Kaźmierczak – „PR i siła tłumu – crowdfundingowe wyzwania i szanse”

11.45- 12.15 - Marek Gajda - „Wielki temat dla małych gmin? Public relations w instytucjach samorządowych"

12.15 - 12.45 - IMM

13.00 - 13.15 - przerwa

13.15 - 13.45 Beata Kopczyńska – „Jak zarządzać marką - rzecz o ZUS-ie”

13.45 - 14.15 Agata Kalafarska-Winkler – „Relacje z mediami jako element budowania wizerunku”

14.15 - podsumowanie i zakończenie

 

 

PRELEGENCI

 

Skuteczna komunikacja w czasie prosperity i kryzysu - jak to się robi? – Krystian Dudek


Jeśli chcesz wyróżnić się na rynku i przyciągnąć klientów – musisz być lepszy od konkurencji. Firmy przegrywają tę rywalizacją, bo popełniają wiele błędów, nie wykorzystują potencjału swojej marki oraz narzędzi i działań jakie mogą zastosować. Niektóre naiwnie liczą, że kryzys nigdy ich nie dotknie. Jak przygotować skuteczny plan promocji firmy? O czym pamiętać, by uniknąć kryzysu lub wyjść z niego obronną ręką? Poznaj podstawowe zasady PRawdziwego PR w pigułce.

 

dr Krystian Dudek
Właściciel Instytutu Publico – firmy szkoleniowej i agencji PR. Doktor nauk humanistycznych, ale przede wszystkim praktyk z kilkunastoletnim doświadczeniem. Trener biznesu, wykładowca, ekspert, komentator, szkoleniowiec z zakresu PR, marketingu, sprzedaży, komunikacji kryzysowej, wystąpień publicznych czy marketingu politycznego.
Łączy wiedzę naukową z bogatym doświadczeniem praktycznym, ubierając to w lekką formę, która zapada w pamięć. Ma na koncie kilka tysięcy godzin szkoleniowych zrealizowanych dla kilkuset podmiotów. Jakość jego szkoleń potwierdzają liczne referencje i opinie uczestników, którzy piszą: „Prostota, z jaką została przekazana wiedza zdumiewa. Inspirator.”; „Jest charyzmatycznym mówcą i skarbnicą wiedzy”; „Chodzący wulkan pozytywnej energii, którą uwielbia dzielić się z innymi.”
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Public Relations (2015-2019), a obecnie członek honorowy PSPR i przewodniczący oddziału śląskiego. Członek Rady Etyki PR (2012-2016). Laureat Wyróżnienia Specjalnego „LEW PR” oraz nagrody branżowej „PRoton”, przyznawanej profesjonalistom w dziedzinie komunikacji, odznaczającym się nieprzeciętnym myśleniem, innowacyjnością i talentem; wyznaczającym standardy w branży PR i przyczyniającym się do sukcesu firm, dla których pracują.
Pełnomocnik Kanclerza ds. PR Wyższej Szkoły Humanitas, Dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSH (2013-2016).
Prowadził i konsultował kilkadziesiąt kampanii wyborczych; autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i eksperckich, m.in. książki: "Rola rzeczników prasowych w komunikacji masowej" (Sosnowiec-Praga 2015), a także komentarzy m.in. dla: TVP, TVN, Polsat News, Polityki, Newsweeka, Gazety Finansowej, Gazety Wyborczej, Pulsu Biznesu, Dziennika Zachodniego czy Home&Market.

 

Relacje z mediami jako element budowania wizerunku – Agata Kalafarska - Winkler

Budując silną markę nie sposób pominąć znaczącej roli mediów w kształtowaniu wizerunku i docieraniu do odbiorców. Telewizja, radio i prasa to dla wielu osób wciąż najważniejsze źródło informacji. Tradycyjne media i przekazywane przez nie newsy cieszą się dużo większym zaufaniem społeczeństwa niż spoty reklamowe. Z tych powodów utrzymywanie dobrych i długofalowych relacji z dziennikarzami pozwala na zwiększenie rozpoznawalności marki, kształtowanie pozycji eksperta w mediach oraz pozytywnego wizerunku.
Jak rozmawiać z dziennikarzami? Co zrobić, by zainteresować ich tym, co mamy do powiedzenia?
Poznaj dziennikarstwo od kuchni. Dowiedz się, jak wykorzystać media dla dobra Twojej marki.

 

Agata Kalafarska-Winkler
Właścicielka firmy 5PR. Ukończyła London School of Public Relations i studia podyplomowe „Public Relations - nowoczesna komunikacja w praktyce” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
Przez niemal 7 lat rzecznik prasowy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Prowadziła zajęcia dla studentów dziennikarstwa Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.
Specjalistka z zakresu PR i promocji ze szczególnym uwzględnieniem branży medycznej i edukacyjnej. Prelegentka na ogólnopolskich kongresach: Health Challenges Congress w Katowicach i Naukowym Sympozjum Young Women w Warszawie. Wieloletnia dziennikarka największych stacji informacyjnych w Polsce: TVN 24 i TVP Info

 

Wielki temat dla małych gmin? Public relations w instytucjach samorządowych – Marek Gajda

Od ponad ćwierćwiecza samorząd gminny jest jednym z najważniejszych organizatorów naszego życia społecznego. Jak wygląda zarządzanie komunikacją w instytucjach gminnych? W jaki sposób prowadzić komunikację społeczną w małej gminie i przy małym budżecie? Czy PR w urzędach gmin to strata czasu? A może nieoceniona pomoc w zarządzaniu kryzysem?

Marek Gajda

od 8 lat pełni funkcję rzecznika prasowego w urzędzie miejskim w Radlinie (pow. wodzisławski). Od 2009 redaktor naczelny samorządowego miesięcznika "Biuletyn Radlin". Absolwent public relations na Uniwersytecie Wrocławskim i dziennikarstwa na Uniwersytecie SWPS. Od 2019 członek zarządu śląskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Publikował m.in. w Polskim Centrum Prasowym i Konferencyjnym na Litwie "Infopol", Studium Przypadku, Wachtyrz.eu, oraz periodykach m.in. Dziennikarstwo i Media, Tygiel, Wiadomości Konserwatorskie Województwa Śląskiego. Współautor bloga Sousedi.pl .

 

PR i siła tłumu – crowdfundingowe wyzwania i szanse – Ewa Stępniewicz i Barbara Kaźmierczak.

To, co podoba się ludziom, przyciąga dziennikarzy. Jak sprawić, by o projekcie napisały ogólnopolskie media i nie zapłacić za to złotówki? Crowdfunding jest pozytywnym ruchem, który skupia się wokół produktów i pomysłów ludzi. Omija firmy, instytucje i rozbudowane systemy zależności. Jest wielką szansą dla osób, które ze swoim projektem chcą dotrzeć do mediów i nie mogą lub nie chcą tego osiągnąć w tradycyjny sposób. Jak to zrobić opowiedzą autorki jednego z takich projektów, czyli publikacji książki „Kto mieszka za meblami”.

Ewa Stępniewicz

Od 10 lat prowadzi agencję VIS Media sp. z o. o. Razem ze swoim zespołem realizuje działania i projekty zarówno dla spółek miejskich, miast, gmin czy firm komercyjnych (m.in. Carrefour, TNT, Mobil 1, Deloitte, WKG).Dyplom scenarzysty uzyskała na Wydziale Reżyserii, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Posiada 20-letnie doświadczenie pracy w TVP, gdzie była prezenterką, autorką i wydawcą cykli telewizyjnych. Ponadto jest laureatką konkursów dziennikarskich i filmowych oraz autorką książki „Podwodna Polska”, literackiej wersji cyklu telewizyjnego realizowanego dla ogólnopolskiej anteny TVP. Prowadzi treningi z zakresu autoprezentacji i wystąpień publicznych. Wykłada współpracę z mediami i komunikację społeczną na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Jest rzecznikiem prasowym Fundacji ARS Magna. Odpowiadała za politykę medialna Fundacji Młodzi Twórcy im Piotra Dobrowolskiego. W latach 2012-2014 była członkiem zarządu Stowarzyszenia Prasy Firmowej.

 

Barbara Kaźmierczak
PR-owiec i marketingowiec z 9-letnim doświadczeniem. Kulturoznawcze wykształcenie, z socjologicznym zacięciem sprawiły, że pierwsze zawodowe kroki stawała w Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów pracując przy promocji festiwali (m.in. Katowice Street Art Festival, Kocham Katowice) czy kandydatury Katowic na Europejską Stolicę Kultury 2016. Doświadczenie w pracy z samorządami zdobywała w agencjach reklamowych m.in. przy promocji strategii promocji Miasta Katowice czy otwarciu nowej siedziby Filharmonii w Szczecinie. Pracowała również z dużymi markami jak Tauron Polska Energia, Carrefour czy TNT. Obecnie w agencji reklamowej VIS Media jako koordynator ds. projektów tworzy strategie komunikacyjne łącząc działania PR, marketingowe ze sprzedażowymi.

Jak zarządzać marką - rzecz o ZUS-ie – Beata Kopczyńska


Łącznie ponad 667 tysięcy lat spędzili Polacy na zwolnieniach lekarskich w 2018 roku. To dużo, czy mało? Czy 20 milionów dorosłych Polaków może się mylić? Niemal 40 mln operacji w systemie komputerowym dziennie robi na kimś wrażenie? Jak wielkie liczby przełożyć na interes jednostki?
O budowaniu marki i zaufaniu do ZUS słów kilka.

Beata Kopczyńska
Od ponad 10 lat na stanowisku rzecznika prasowego, najpierw w oddziale ZUS w Rybniku, potem jako regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. W między czasie koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji. Prowadzi szkolenia z wystąpień publicznych, autoprezentacji, budowania wizerunku i media relations. Od czterech lat pomaga firmom i organizacjom zwiększyć rozpoznawalność i wiarygodność na rynku poprzez działania Public Relations. Związana z agencją marketingową Trzy Znaki www.trzyznaki.pl.

 

Dzisiejsze dziennikarstwo i jego relacje z PR – Marek Czyż

To będzie w istocie próba obrony klasycznego dziennikarstwa przed wciskającym się wszędzie PR i  influenserstwem. Zasygnalizujemy pewne podobieństwa, ale też uwypuklimy różnice. 

 

Marek Czyż

Dziennikarz telewizyjny, w mediach elektronicznych od 25 lat. Reporter, prezenter, publicysta. Prowadzący programów telewizyjnych na antenach telewizji publicznej i nadawców komercyjnych. W przeszłości związany z TVP, TVS, NOWA TV, obecnie pracuje w telewizji SUPERSTACJA w GRUPIE POLSAT. Redaktor naczelny portalu Silesia24.