ośrodek integracji obcokrajowców myBB

15 maj 2019

Dzięki inicjatywie i wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Bielska-Białej rozpoczyna w naszym mieście swoje funkcjonowanie Ośrodek Integracji Obcokrajowców “myBB”.

Jego celem jest wsparcie informacyjne obcokrajowców oraz organizacja różnych przedsięwzięć na rzecz integracji ze społecznością lokalną.

Za organizację i prowadzenie Ośrodka na rzecz integracji obcokrajowców, zamieszkujących miasto Bielsko-Biała w okresie pilotażowym maj-grudzień br. odpowiedzialne jest Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia.

“Zamierzamy stworzyć system wsparcia i poradnictwa dla osób przybyłych do Bielska-Białej z zagranicy w celu ułatwienia im zadomowienia się w mieście i przystosowania do nowych warunków życia. Zadanie pilotażowe będzie szansą na zebranie pod koniec roku pełniejszych informacji o potrzebach i problemach zarówno obcokrajowców, jak i dotychczasowych mieszkańców Miasta - mówi Grażyna Staniszewska, Przewodnicząca Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia i dodaje: Uruchomienie Ośrodka jest kolejną odpowiedzią Urzędu Miasta oraz naszego Towarzystwa na potrzeby zwiększającej się z miesiąca na miesiąc grupy obcokrajowców, która przyjeżdża do Bielska-Białej ze względu na możliwość podjęcia pracy lub studiów, lecz często z uwagi na trudności językowe, brak dostępu
do informacji oraz brak dostępu do bezpłatnego wsparcia formalno-prawnego czy psychologicznego, jest pozbawiona możliwości aktywnego udziału
w życiu miasta, przez co czuje się obco”.


Korzystanie przez obcokrajowców i mieszkańców miasta z bezpłatnej pomocy i doradztwa Ośrodka Integracji Obcokraowców “myBB” będzie wyjątkową okazją zwiększenia pewności siebie, poprawy motywacji do pracy i działań na rzecz miasta i jego mieszkańców.
CO KONKRETNIE I GDZIE?

W ramach Ośrodka Integracji “myBB”, który funkcjonuje od maja br. w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia przy ul. Krasińskiego 5a/10, obcokrajowcy i miezkańcy będą moli uzykać wparcie m.in.:

z formalnościami i wyzwaniami życia codziennego
w kontaktach z urzędami, pracodawcami, placówkami służby zdrowia i oświaty

Ośrodek jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 18:00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.facebook.com/mybborgpl