Bałkańskie rytmy na Letniej Scenie Sfery

09 lipiec 2019

Bałkańskie rytmy rozgrzeją Letnią Scenę Sfery.
W najbliższy piątek koncert zespołu Balkansambel.

Występ zespołu Balkansambel na Letniej Scenie Sfery będzie z pewnością jednym z najbardziej energetycznych tego lata. W piątek, 12 lipca, pod Galerią SFERA zabrzmi porywająca do tańca mieszanka muzyki bałkańskiej z jazzem, big bandem i improwizacją.

Balkansambel to jedno z ciekawszych zjawisk na słowackiej scenie muzycznej. Artyści czerpią inspirację z muzyki folkowej takich krajów, jak Bułgaria, Rumunia, czy Macedonia, a także jazzu, improwizacji, a nawet słowackiej muzyki góralskiej. To, co wyróżnia Balkansambel, to wykorzystanie typowych dla krajów bałkańskich i dalekowschodnich instrumentów muzycznych, m.in.: kaval, dudy, a nawet chiński bawu. Podczas piątkowego koncertu publiczność zostanie przeniesiona w niezwykle klimatyczny, pełen żywiołowych rytmów i melodii świat Bałkanów. Muzyka porwie do tańca każdego!
Letnia Scena Sfery to muzyczny festiwal, który już na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w mieście. Od 2010 r. na scenie wystąpiło blisko stu artystów, a wśród nich m.in.: Kasia Kowalska, Raz Dwa Trzy, Maciej Maleńczuk, Elektryczne Gitary, czy Natalia Kukulska. Wyjątkowe koncerty przyciągają fanów dobrej muzyki, niezależnie od wieku i upodobań. Ogromna różnorodność stylów: od popu, przez rock, folk, hip-hop, latino, aż po jazz gwarantuje prawdziwą muzyczną ucztę, serwowaną w letnie, piątkowe wieczory. Po każdym koncercie zapraszamy do butiku kulturalnego SFERA KONESERA (1. piętro, Galeria I), gdzie obywają się spotkania z artystami, podczas których rozdają autografy.

Inicjatorem i sponsorem wydarzenia, od dziesięciu lat, jest Galeria SFERA, największe centrum handlowe na Podbeskidziu. Poprzez realizację Letniej Sceny Sfery galeria podkreśla silny związek z miastem i jego mieszkańcami, oferując im nie tylko udane zakupy, ale także możliwość uczestnictwa w muzycznym wydarzeniu na najwyższym poziomie.

Program Letniej Sceny Sfery:

12.07.2019, godz. 19:30 Balkansambel
19.07. 2019, godz. 19:30 Muniek i Przyjaciele
26.07. 2019, godz. 19:30 Kozak System
2.08. 2019, godz. 19:30 Wojtek Mazolewski Quintet
9.08. 2019, godz. 19:30 Marcin Sójka
16.08. 2019, godz. 19:30 Jose Torres & Havana Dreams
23.08. 2019, godz. 19:30 Smolik / Kev Fox
Koncerty odbywają się na Placu Bolka i Lolka w Bielsku-Białej, przed wejściem do Galerii SFERA. Wstęp jest bezpłatny.
Partnerem wydarzenia i oficjalną restauracją festiwalową jest Billy’s American Restaurants. Współorganizatorem finałowego koncertu Smoli/Kev Fox jest Gmina Bielsko-Biała. Patronat medialny: Radio Bielsko, bielsko.biala.pl, Kronika Beskidzka, beskidzka24.pl