Japonia. Współczesna scena artystyczna

09 lipiec 2019

Galeria Bielska BWA zaprasza na wydarzenie:

Japonia. Współczesna scena artystyczna

Spotkanie z Piotrem Bujakiem

czwartek, 11 lipca 2019, godz. 18.00

Co stanowi istotę "japońskości" sztuki Kraju Kwitnącej Wiśni? Czym różni się japoński język artystyczny od języka zachodniego? Na ile japońska scena artystyczna jest zdominowana procesem estetyzacji? Czy jest w niej miejsce na sztukę zaangażowaną? Jak pracują i tworzą współcześni japońscy artyści?

Na te oraz inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas spotkania z Piotrem Bujakiem, artystą mieszkającym i pracującym w Tokio, uczestniczącym w polsko-japońskim projekcie "Celebration", zrealizowanym z okazji 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią, zwieńczonym wystawami w obu krajach.

W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane wybrane prace.

Prowadzenie: Ada Piekarska

Wstęp wolny.

Miejsce: Galeria Bielska BWA, sala górna

------------------------------------

Piotr Bujak jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2009), San Francisco Art Institute w USA (2012), stypendystą fundacji Fulbright'a oraz rządu Japonii. Aktualnie pracuje nad doktoratem w Tama Art University w Tokio. W latach 2017-2019 prowadził też prace artystyczno-naukowe w ramach pobytu badawczego na Tokio University of the Arts. Należy do Obywatelskiego Forum Sztuki Współczesnej i Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza.

Więcej > https://culture.pl/pl/tworca/piotr-bujak

 

Ada Piekarska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz studiów podyplomowych z historii sztuki w Polskiej Akademii Nauk, prezeska Fundacji Galerii Bielskiej, dizajnerka, od 2018 roku pracuje w Galerii Bielskiej BWA.