4. EDYCJA HEJ FEST!

19 sierpień 2019

4. EDYCJA HEJ FEST!

Hej Fest 2019: LemON i IRA w tatrzańskiej scenerii

 

Przedostatni koncert tegorocznego Hej Festu obfitował w rockowe gitarowe brzmienia. Na szczycie Gubałówki widzowie mogli posłuchać zespołów LemON i IRA, którym towarzyszył finalista pierwszej edycji Festiwalu Supportów z roku 2016 - grupa Echa.

 

LemON powstał w 2011 r. z inicjatywy Igora Herbuta. Zespół wygrał 3. edycję telewizyjnego show „Must be the music" i już 2 lata później został nominowany do nagrody Fryderyka za najlepszy debiut. LemON pojawił się na Gubałówce po raz czwarty, a sam Igor Herbut powitał publiczność jak dobrych znajomych słowami: - Dobrze was znowu widzieć!
Dłuższa, prawie dziesięciominutowa wersja utworu „Będę z tobą", która otworzyła koncert, stała się również okazją do nawiązania bliższego kontaktu z widzami. Wśród zaprezentowanych piosenek pojawiły się najbardziej znane przeboje zespołu, jak „Nice", „Spójrz", „Jutro" „Papier". Nie mogło również zabraknąć „Nie ufaj mi" z filmu „Wkręceni" i - na sam koniec - „Scarlett".Jako support pojawił się zespół Echa. Wrocławsko-zielonogórski skład doszedł trzy lata temu do finału pierwszej edycji Festiwalu Supportów - jeszcze pod wcześniejszą nazwą Bezsensu. W tym roku grupa wyda swój debiutancki, długogrający album.

Na finał sobotnich koncertów zagrała IRA. Powstała w 1980 roku formacja nagrała 11 płyt studyjnych i supportowała takie gwiazdy jak Aerosmith czy Def Leppard. Radomska grupa zagrała na Gubałówce prawie półtoragodzinny koncert, który rozpoczął się od utworów „Powtarzaj to", „Mocny" i „Walcz". Poza własnymi przebojami, jak „ Ona jest ze snu", „Wybacz", „Mój dom" i „Nadzieja", pojawiły się również covery, a wśród nich „Płonąca stodoła" Czesława Niemena, zaśpiewana przez gitarzystę Piotra Koncę oraz „Smells like teen spirit" Nirvany. Koncert zakończyły bisy - „Bierz mnie" i „Venus". 

Hej Fest potrwa do 24 sierpnia, a na sobotnim koncercie finałowym festiwalu na Gubałówce wystąpią Kasia Kowalska i Andrzej Piaseczny. Bilety w cenie 39 zł w przedsprzedaży, wraz z wyjazdem i zjazdem koleją na Gubałówkę można nabyć w internetowym sklepie PKL na stronie www.pkl.pl.


PKL wraz z festiwalem Hej Fest zostały włączone do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które mogą posługiwać się znakiem „Made in Małopolska" w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.