Pluszaki ratują zwierzaki

13 wrzesień 2019

Zapraszamy na III edycję akcji  i Charytatywny Kiermasz Zabawek 14 września w godz.9.00-21.00  do Galerii SFERA.  Mamy dla Was ponad 1 tysiąc  zabawek, gier, pluszaków,  puzzli, maskotek itd już od … 1 zł.

Tym razem Fundacja Ekologiczna Arka współpracuje z bielską Fundacją PSIA EKIPA.

- Okazuje się, iż bardzo podoba WAM się akcja Pluszaki ratują zwierzaki. Jest to doskonały pomysł jak z niepotrzebnych rzeczy stworzyć działanie, z którego wszyscy są zadowoleni. Zarówno osoby oddające pluszaki i zabawki, jak i te nabywające je po bardzo okazyjnych cenach, jak i na końcu organizacje ratujące zwierzęta, odnoszą z tej akcji wymierne efekty- wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI – to duża satysfakcja, iż wymyśliliśmy i prowadzimy akcje, które spotykają się z tak dużym i pozytywnym odbiorem”.

 

Ale to naprawdę duże społeczne działanie i dlatego dziękujemy wszystkim oddającym swoje pluszaki i zabawki, uczestnikom akcji a przede wszystkim wolontariuszom.

 

Warto tylko przypomnieć, iż z pierwszej akcji dla fundacji Mysikrólik udało się zebrać 5700 zł, a z drugiej dla Kotełkowej Drużyny 5100 zł. Liczymy na Państwa także tym razem, a z nami bielska Psia Ekipa, której dedykowana jest ta akcja.

 

To kolejny pomysł wpisujący się w program edukacyjny „Dajemy rzeczom drugie życie”, w którym organizatorzy zachęcają do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do naszych odpadów. Wiele rzeczy możemy naprawić lub przekazać organizacji społecznej.  Coraz bardziej popularne jest podejść do naszych odpadów według zasady 5R, a jedną z tych zasad jest REUSE, czyli używanie rzeczy ponownie. Zasada ta przypomina, że można użyć wykorzystane już przedmioty w inny, kreatywny sposób. W ten sposób budujemy kulturę produkcji mniejszej liczby odpadów i wpływamy na stan naszej planety.

 

„Ważnym elementem akcji jest jej część edukacyjna. Do każdego pluszaka będzie dołączona metka edukacyjna. Oprócz edukacji ekologicznej w zakresie odpadów, chcemy edukować uczestników, dzięki współpracy z Psią Ekipą,  odnośnie problemów ochrony zwierząt”

 

Pluszaki  i inne zabawki zostały  wyczyszczone przez ponad 20 wolontariuszy (wyprane często w ekologicznym proszku z dodatkiem ekologicznych olejków). Wysuszone na  słońcu, wyczesane. Teraz czas na Was. Zainteresowanie akcją jest ogromne, a wybór zabawek jeszcze większy. Liczymy na wasz udział!!!