Farerskie kadry. Wyspy, gdzie owce mówią dobranoc

13 wrzesień 2019
 

Czym są Wyspy Owcze? I czemu w ogóle nazywają się Owcze, skoro właściwsze byłoby nazwanie ich Ptasimi?

 

Wedle jednej z legend, wulkaniczny archipelag osiemnastu skał porzuconych na Atlantyku, potocznie zwany Farojami, powstał z brudu zza paznokci Boga, zebranego w trakcie tworzenia świata. Wedle innej, uformował się z ostatniego zęba, który wyleciał z paszczy pokonanego Stoorworma, potężnego morskiego węża.

To miejsce pełne paradoksów, do dziś pomijane przez niektórych kartografów i serwisy meteorologiczne. Tu kiedyś żyły białe kruki, szczęście przynosiły rybie skrzela, a noga od stołu odegrała ważną rolę w historii farerskiej poczty.

Jeśli koniec świata ma swój własny koniec, to znajduje się on właśnie tutaj.

 

Autorem książki oraz bloga o tym samym tytule jest Maciej Brencz – poznaniak z dziada pradziada i pasjonat wszystkiego, co farerskie. Gdy odwiedza Wyspy, zawsze wraca z nadbagażem owczej literatury i gigabajtami cyfrowych wspomnień.

https://farerskiekadry.pl/

https://www.facebook.com/FarerskieKadry/

http://www.wydawnictwopoznanskie.com/PL-H14/ksiazki/630/farerskie-kadry-wyspy-gdzie-owce-mowia-dobranoc.html

Uwaga! Do wygrania dwia egzemplarze w/w pozycji.

Aby wziąć udział w losowaniu należy wysłać wiadomosć na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w ttule podając hasło "farerskie kadry" a w treści podać swoje imię, nazwisko oraz miejscowość.

Na Wasze maile czekamy do poniedziałku 16 września do godziny 10.

Zwycięzców powiadomimy drogą mailową. Powodzenia!