4,5 mln zł pozyskano na rozbudowę drogi w powiecie bielskim

05 luty 2020

Jest decyzja o dofinansowaniu, inwestycja ruszy w tym roku. Aż 4,5 mln zł na rozbudowę drogi powiatowej z Międzyrzecza Dolnego do Mazańcowic pozyskano ze środków unijnych. Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej, roboty potrwają do przyszłego roku.

Przebudowany zostanie odcinek o długości prawie 2,5 km. Będzie bezpieczniej, ponieważ droga zostanie wzmocniona i poszerzona do 6,5 m, a po jednej stronie powstanie asfaltowe pobocze. Roboty obejmą również przebudowę zjazdów i skrzyżowań oraz wzmocnienie rowów.

Zabiegi o pozyskanie środków trwały 2 lata. Udało się także dzięki wsparciu gminy Jasienica, czekamy na podpisanie umowy. To bardzo ważna droga, o remont której upominali się mieszkańcy, a która skomunikuje Jasienicką Niskoemisyjną Strefę Ekonomiczną z trasą ekspresową do Cieszyna”- mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

Rozbudowa, na którą pozyskano środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 będzie kosztowała niespełna 9,5 mln zł. Reszta pieniędzy ma pochodzić z budżetu starostwa i gminy Jasienica.

Uwaga kierowcy, od jutra (05.02) napotkanie utrudnienia na modernizowanej ul. Krakowskiej w Bestwinie. Jak informuje ZDP w Bielsku-Białej, rozpocznie się przebudowa przepustu. Przejedziecie tamtędy, ale część jezdni będzie zajęta.