W Wiśle zainaugurowano Ogólnopolską Olimpiadę

19 luty 2020

Zainaugurowano olimpiadę młodzieży

We wtorek 18 lutego w Wiśle nastąpiło uroczyste otwarcie XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych „Śląskie 2020”. W tegorocznej olimpiadzie młodzieży rywalizuje 1147 sportowców w 14 dyscyplinach sportowych. Zmagania toczyć się będą w 6 miastach województwa śląskiego i potrwają do 8 marca.
- Kolejną edycję młodzieżowej olimpiady inaugurujemy w miejscowości, która jest domem takich wybitnych sportowców jak Adam Małysz, Piotr Żyła, Olek Zniszczoł, czy wielu, wielu innych, w tym olimpijczyków, mistrzów w sportach zimowych - mówił Tomasz Bujok burmistrz Wisły.
Uroczystego otwarcia olimpiady dokonał Andrzej Kraśnicki - prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Paweł Rassek - dyrektor departamentu sportu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Niespodzianką przygotowaną przez organizatorów była również obecność Piotra Żyły, który na scenę wniósł olimpijski ogień.
 
Alpejczycy i snowboardziści rywalizować będą w Szczyrku a narciarze biegowi i biathloniści w Wiśle. W obu tych miastach odbędą się zawody w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W Cieszynie zaplanowano zmagania w łyżwiarstwie figurowym, w Gliwicach w curlingu, a w Jastrzębiu-Zdroju i Tychach w hokeju na lodzie.
 
Program rozgrywania konkurencji OOM Śląsk 2020 w Wiśle:
skoki narciarskie/kombinacja norweska - 17-22 lutego, skocznia w Malince, trasy na Kubalonce
biegi narciarskie - 17-23 lutego, Kubalonka
Szczegółowy program na www.oomslask2020.pl