Zmiany w obsłudze mieszkańców w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej od 25.05

21 maj 2020

Z przyjemnością informujemy, że od poniedziałku 25.05 przywracamy częściowo bezpośrednią obsługę stron w Wydziale Komunikacji i Transportu.
W związku z trudną sytuacją epidemiczną w województwie śląskim nadal zachowujemy sanitarne środki bezpieczeństwa. Jest to podyktowane troską o zdrowie naszych gości i pracowników. Do Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej nadal zapraszamy tylko osoby wcześniej umówione na konkretną godzinę. W związku z tym wznowiony został elektroniczny system kolejkowy. Aby z niego skorzystać należy wejść na stronę internetową www.powiat.bielsko.pl i wybrać zakładkę Obsługa mieszkańców/Umawianie wizyt.
Prosimy, aby osoby umówione przez system kolejkowy przychodziły 10 minut wcześniej i miały przy sobie potwierdzenie rezerwacji (wydrukowane albo w telefonie komórkowym). Takie potwierdzenie dostaniecie Państwo na podany adres e-mailowy, który podajecie w trakcie rezerwacji.
1. Wydział Komunikacji i Transportu, ul. Piastowska 40 Bielsko-Biała
- odbiór dowodu rejestracyjnego- elektroniczny system kolejkowy
- rejestracja pojazdu- elektroniczny system kolejkowy
- prawo jazdy- umawiamy się telefonicznie: 33 81-36-855/856

Obsługa w godzinach 8:00-15:00, w czwartek 8:00-16:00, w piątek 8:00-13:30

2. Wydziału Komunikacji i Transportu, Oddział Zamiejscowy w Czechowicach-Dziedzicach:
- odbiór dowodu rejestracyjnego- elektroniczny system kolejkowy
- rejestracja pojazdu- elektroniczny system kolejkowy
- prawo jazdy- elektroniczny system kolejkowy

Obsługa w godzinach 8:00-15:00, w czwartek 8:00-16:30, w piątek 8:00-13:00

Od 1.06 system kolejkowy ruszy dla interesantów Wydziału Geodezyjno-Kartograficznego. Dotyczy to wydawania wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów i budynków, mapy ewidencyjnej i mapy zasadniczej w postaci papierowej. Pozostałe sprawy wymagają złożenia wniosku (elektronicznie lub przez skrzynkę w holu urzędu) i są realizowane bez bezpośredniego kontaktu z klientem.
W związku z trudną sytuacją dotyczącą koronawirusa w naszym województwie nadal zachęcamy do kontaktu z wydziałami starostwa:
przez e-PUAP,
przez platformę SEKAP
pozostawianie pism/wniosków w skrzynce korespondencyjnej w przedsionku wejścia do Starostwa Powiatowego
wysyłanie pism/wniosków pocztą tradycyjną: ul. Piastowska 40, 43-300 Bielsko-Biała
Nadal działa okienko, przy którym można załatwić sprawę umawiając się na konkretną godzinę. Wystarczy zadzwonić do interesującego nas wydziału lub napisać e-maila. W tym przypadku wejdziemy do urzędu od strony dużego wewnętrznego parkingu (wejście jest opisane). W przypadku osób niepełnosprawnych – prosimy o zgłoszenie tego faktu przy umawianiu się na wizytę w Starostwie w celu zapewnienia bezpiecznego załatwienia sprawy.