wakacje z pandemią w tle

27 czerwiec 2020

Kończy się rok szkolny, uczniowie zaczynają wakacje. Niestety, z powodu epidemii koronawirusa będą one inne, niż zwykle. Jeśli będzie wam brakowało pomysłów na spędzanie wolnego czasu z rodziną, to polecamy propozycje nauczyciela Zespołu Szkół „Silesia” z Czechowic-Dziedzic. Mariusz Maławy udowodnił, że lekcje wychowania-fizycznego on-line nie muszą być nudne. Teraz zapowiada nową serię krótkich filmików- z letniego obozu. 
Koronawirus, który zamknął nas w domach zaskoczył wszystkich. Bez żadnego przygotowania musieliśmy przestawić się na pracę zdalną.
„Wychowanie fizyczne to jednak ćwiczenia, ruch. Na początku pandemii w internecie było niewiele propozycji, wszystko dość sztywne, a ja pracuję z młodzieżą…”- mówi nauczyciel czechowickiej szkoły. Tak narodził się pomysł na kanał na platformie You tube- Fajny ruch. Mariusz Maławy zaangażował do nagrań swoje dzieci, a sprzętami do ćwiczeń były przedmioty które mamy zwykle pod ręką: koszulka, plastikowe butelki, schody, ściana, papier toaletowy, czy ręcznik. Uczniów angażował konkursami i modnymi ostatnio wyzwaniami- w ten sposób zdobywali oceny. „Okazało się, że niektórzy uczniowie dobrze czują się w formie lekcji zdalnych, niektórzy zaskoczyli mnie swoją kreatywnością”- opowiada nauczyciel. Kanał po 3 miesiącach może pochwalić się 200 tysiącami wyświetleń. Z filmików korzystali w innych szkołach, niektóre trafiły też do telewizji śniadaniowej TVN!
Trudny rok szkolny zakończony, ale Mariusz Maławy nie kończy swojej aktywności w internecie. Już zapowiada serię filmików z propozycjami zajęć w terenie.