Konkurs literacki "Pewnego razu w Bielsku Białej"

08 lipiec 2020

Kubiszówka zaprasza do udziału w wakacyjnym konkursie literackim „Pewnego razu w Bielsku-Białej".
Serdecznie zachęcamy do podzielenia się z nami rodzinnymi historiami lub stworzenia fikcyjnych opowieści i legend z naszym miastem w tle.
Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody! Konkurs jest częścią projektu „BB dla dzieci w sieci” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci".

Nasze miasto jest wyjątkowo piękne i ma niezwykłą historię. Chcielibyśmy, abyście jego zabytki i ważne kulturowo miejsca ożywili mocą swojej wyobraźni. Co tu się kiedyś zdarzyło lub mogło się wydarzyć? Jakie przygody przeżywali, mieszkający tu ludzie kilkaset lub kilkadziesiąt lat temu? Zapraszamy Was do wymyślenia opowiadań lub legend, które toczą się w naszym mieście i które przeniosą nas w czasie.

Ważne, byście wykorzystali w swoich tekstach motywy historyczne, zabytki, czy po prostu różne miejsca naszego miasta. Może to być również np. Cygański Las, rzeka Biała lub inny element lokalnej przyrody. Możecie też uczynić bohaterami swych opowieści postaci historyczne. Praca może opisywać prawdziwe historie i wspomnienia lub zawierać wątki fikcyjne, a nawet fantastyczne, jeśli zdecydujecie się na napisanie legendy lub opowiadania fantastycznego.

Zapraszamy do literackiej podróży w czasie!

Na zgłoszenia czekamy do 10 sierpnia!

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie: www.mdk.bielsko.pl/kubiszowka

W załączniku przesyłam plakat.