Rusza przebudowa drogi powiatowej w Czechowicach-Dziedzicach

20 sierpień 2020

Plac budowy został przekazany, od poniedziałku 24.08 spodziewajcie się utrudnień. W Czechowicach-Dziedzicach rusza przebudowa drogi powiatowej- ul. Prusa.

W najbliższy poniedziałek zostanie w tym miejscu wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Podczas robót ruch będzie odbywał się wahadłowo. Kierowcy, zwracajcie uwagę na oznakowanie.

Inwestycja w Czechowicach-Dziedzicach zakłada modernizację drogi powiatowej ul. Prusa wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Barlickiego (drogą gminną) na rondo. To trasa do rafinerii, w okolicy znajduje się PSZOK.

„Mogę tylko przeprosić mieszkańców i użytkowników tej drogi za utrudnienia i prosić o cierpliwość. Dziękuję za wyrozumiałość wszystkim, którzy dbają o środowisko. Tym, którzy protestowali w sprawie wycinki drzew jeszcze raz deklaruję, że tam gdzie to możliwe będziemy chcieli zostawić zieleń. W przeciwnym przypadku pojawią się nasadzenia” – mówi starosta Andrzej Płonka.

Roboty na ok. kilometrowym odcinku to koszt ponad 7,6 mln zł. Na inwestycję pozyskano środki z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 55 proc. wartości przedsięwzięcia. Na resztę po połowie złożą się samorządy: powiatowy i miejski.

Przebudowa ma potrwać do maja 2021 r.

Planowany termin zakończenia robót 10.05.2021 r.