Ruszyła przebudowa drogi w gminie Wilamowice

02 wrzesień 2020

Uwaga kierowcy, możecie natrafić na utrudnienia. W Zasolu Bielańskim w gminie Wilamowice ruszyła dzisiaj przebudowa drogi powiatowej. Modernizacja obejmie fragment o długości 1,7 km. Na kolejnych odcinkach ruch będzie odbywał się wahadłowo. To na trasie z Bielska-Białej w kierunku Krakowa.
„Inwestycja przewiduje przebudowę konstrukcji nawierzchni, przebudowę istniejących chodników i budowę nowych. Na skrzyżowaniu z ulicami: Ptasznik i Mostowa powstanie minirondo”- mówi Urszula Kosman, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej. Roboty obejmują także kanalizację i odwodnienie, pojawi się nowe oznakowanie pionowe i poziome.
Szacowany koszt, to prawie 7 mln zł. To druga inwestycja w powiecie bielskim po ul. Prusa w Czechowicach-Dziedzicach, dofinansowana w 55 proc. z Funduszu Dróg Samorządowych, która właśnie ruszyła. Na wkład własny w tym przypadku solidarnie zrzucają się samorządy: powiatu i Wilamowic. Wykonawca ma czas do kwietnia 2021 r. Wcześniej wyremontowano odcinek tej trasy od rynku w Wilamowicach.