Prace zgodnie z planem

29 wrzesień 2020

Zakończył się pierwszy etap przebudowy, związanej ze zmianą lokalizacji Oddziałów Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz Neurologii. Łukasz Matlakiewicz, dyrektor ds. administracyjno - technicznych Szpitala Wojewódzkiego poinformował, że kompleksowo zmodernizowana została już pierwsza część jednego ze szpitalnych budynków. 

Dyrektor wyjaśnił, że zakończyła się także przeprowadzka Oddziału Neurologii do wyremontowanych pomieszczeń. – Przystępujemy do modernizacji tej części szpitala, którą do tej pory zajmowała neurologia. Po remoncie zostanie tam przeniesiona chirurgia ogólna i naczyniowa. Cała inwestycja powinna zostać zakończona w styczniu 2021 roku – powiedział dyrektor.

Modernizacja kosztuje 2,6 mln złotych i zostanie zrealizowana dzięki dotacji z budżetu Województwa Śląskiego, która wynosi 2,3 mln złotych. 

Łukasz Matlakiewicz podkreślił, że przebudowa pomieszczeń odbywa się z uwzględnieniem zagrożenia zakażenia SARS –CoV-2. – Prace posuwają się zgodnie z planem. Teren inwestycji jest odizolowany od części Szpitala Wojewódzkiego, w których przebywają pacjenci oraz personel – dodał dyrektor.
Pomimo prowadzonych prac, oba oddziały normalnie funkcjonują.

Przebudowa oddziałów ruszyła w połowie czerwca tego roku.