Powraca poranek muzyczny w Bielskim Centrum Kultury

02 październik 2020

Poranki muzyczne dla dzieci wracają do Bielskiego Centrum Kultury po wymuszonej pandemią przerwie. Już w najbliższą niedzielę 4 października o godz. 11.00 odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie z Superwirtuozami i ich gośćmi.

 Od kilku lat Bielskie Centrum Kultury zaprasza najmłodszych mieszkańców naszego miasta i regionu na niedzielne poranki muzyczne odbywające się raz w miesiącu. Podczas tych spotkań, które zaskarbiły sobie sympatię wielu dzieci i ich rodziców, artyści – muzycy i aktorzy - opowiadają o muzyce w sposób zabawny i zajmujący zarówno dla młodych, jak nieco starszych widzów. W ten sposób przybliżają młodym ludziom gatunki muzyczne, instrumenty czy postaci kompozytorów, czyli wszystko, co tworzy świat muzyki.

Zabawa to najlepszy sposób na wychowywanie najmłodszych w kulturze muzycznej. Zachęceni tą formą, znający muzyczne zagadnienia, w przyszłości staną się wytrawną, już dorosłą publicznością Domu Muzyki BCK i innych sal koncertowych.

Już 4 października o godz. 11.00 Superwirtuozi zapraszają do BCK na pierwszy program nowej serii zatytułowany Instrumentalista czy wokalista? – oto jest pytanie. Tę zabawną dyskusję poprowadzą Maciej Cisowski i Michał Misza Czorny.

Narodziny nowego światatak nazwano najnowszą serię koncertów familijnych będących odpowiedzią na zwariowane czasy pandemii, w których przyszło nam żyć. Artyści chcą odnieść się do tej sytuacji z dużą dozą humoru i dystansu, a jednocześnie zachęcić dzieci i rodziców do pielęgnowania swoich pasji muzycznych. Nowa seria łączy w sobie - doświadczenie sceniczne, zupełnie nową fabułę dramaturgiczną, charakter dynamicznego widowiska scenicznego oraz wysoką jakość wykonawczą i edukacyjną. Szalona opowieść zawieszona pomiędzy przeróżnymi epokami zabierze widzów poranków muzycznych w najciekawsze zakamarki świata. Nie zabraknie tam ważnych dla światowej muzyki nazwisk, które z każdym koncertem będą brzmieć dla publiczności bardziej znajomo – zapowiadają artyści

Poranki muzyczne dla dzieci wracają do Bielskiego Centrum Kultury po wymuszonej pandemią przerwie. Już w najbliższą niedzielę 4 października o godz. 11.00 odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie z Superwirtuozami i ich gośćmi.

 

Od kilku lat Bielskie Centrum Kultury zaprasza najmłodszych mieszkańców naszego miasta i regionu na niedzielne poranki muzyczne odbywające się raz w miesiącu. Podczas tych spotkań, które zaskarbiły sobie sympatię wielu dzieci i ich rodziców, artyści – muzycy i aktorzy - opowiadają o muzyce w sposób zabawny i zajmujący zarówno dla młodych, jak nieco starszych widzów. W ten sposób przybliżają młodym ludziom gatunki muzyczne, instrumenty czy postaci kompozytorów, czyli wszystko, co tworzy świat muzyki.

Zabawa to najlepszy sposób na wychowywanie najmłodszych w kulturze muzycznej. Zachęceni tą formą, znający muzyczne zagadnienia, w przyszłości staną się wytrawną, już dorosłą publicznością Domu Muzyki BCK i innych sal koncertowych.

Już 4 października o godz. 11.00 Superwirtuozi zapraszają do BCK na pierwszy program nowej serii zatytułowany Instrumentalista czy wokalista? – oto jest pytanie. Tę zabawną dyskusję poprowadzą Maciej Cisowski i Michał Misza Czorny.

Narodziny nowego światatak nazwano najnowszą serię koncertów familijnych będących odpowiedzią na zwariowane czasy pandemii, w których przyszło nam żyć. Artyści chcą odnieść się do tej sytuacji z dużą dozą humoru i dystansu, a jednocześnie zachęcić dzieci i rodziców do pielęgnowania swoich pasji muzycznych. Nowa seria łączy w sobie - doświadczenie sceniczne, zupełnie nową fabułę dramaturgiczną, charakter dynamicznego widowiska scenicznego oraz wysoką jakość wykonawczą i edukacyjną. Szalona opowieść zawieszona pomiędzy przeróżnymi epokami zabierze widzów poranków muzycznych w najciekawsze zakamarki świata. Nie zabraknie tam ważnych dla światowej muzyki nazwisk, które z każdym koncertem będą brzmieć dla publiczności bardziej znajomo – zapowiadają artyści.

https://ms.bielsko-biala.pl/aktualnosci/1/instrumentalista-czy-wokalista