Sukces Kapeli "Beskidek" z Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej

04 grudzień 2020

Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Polskie Radio Dzieciom zorganizowało konkurs pn. "Nasze Muzyczne Źródełko". Do udziału w konkursie zaproszono wszystkie dzieci, małe i duże, indywidualnie, a także grupowo, spośród których wyłoniono Finalistów.

Wszystkie zgłoszenia zakwalifikowane zostały według czterech kategorii:

• dla dzieci od 3 do 6 lat
• dla dzieci od 7 do 10 lat
• dla dzieci od 11 do 15 lat
• rodzinna/zespołowa.

Wśród FINALISTÓW konkursu znalazła się Kapela "Beskidek" z Miejskiego Domu Kultury - Domu Kultury Włókniarzy w kategorii rodzinnej/zespoły oraz Łucja Szczypka (członkini Kapeli "Beskidek") w kategorii 7-10 lat. Teraz, spośród 25 finalistów zostaną wyłonieni LAUREACI. W dniach 1-13 grudnia 2020 można głosować na swoje ulubione utwory finalistów, emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Aby to zrobić, wystarczy wysłać mail z tytułem utworu i wykonawcą na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły: https://www.polskieradio.pl/377,Radiowe-Centrum-Kultury-Ludowej/8909,Nasze-Muzyczne-Zrodelko?fbclid=IwAR1FsRUYQKOaCVqPL7coVpFyXMlwvK-2GppT8KvqoucaO43eLwQw-EyCFdc

Ogłoszenie listy laureatów nastąpi  20 grudnia 2020 w programie „Źródełko" na antenie Polskiego Radia Dzieciom oraz po godzinie 12.00 na stronie konkursu. Uroczyste wystąpienie laureatów (koncert) zostanie zrealizowane po ustabilizowaniu sytuacji epidemicznej wywołanej COVID-19. Zachęcamy do głosowania!!

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.