Przebudowa sieci energetycznej na trasach Kubalonki

09 grudzień 2020

W ostatnich tygodniach na terenie tras biegowych na Kubalonce, należących do Centralnego Ośrodka Sportu prowadzona była przebudowa sieci energetycznych. Realizowane zadania obejmowały m.in. demontaż linii napowietrznej średniego napięcia, montaż linii kablowej ziemnej średniego napięcia oraz dostawę i montaż stacji transformatorowej. Celem podjętych już działań jest stworzenie profesjonalnej instalacji dośnieżania tras.

Inwestycje na Kubalonce realizowane są ze środków Ministerstwa Sportu. Plany na najbliższe lata obejmują kontynuację prac, zmierzających do znacznej poprawy warunków dla narciarzy korzystających z obiektu.
 – Rozpoczynamy tak naprawdę dużą inwestycję, która bardzo przysłuży się na rzecz rozwoju polskiego sportu w dyscyplinach zimowych – mówi dyrektor COS w Szczyrku Tomasz Laszczak– W ubiegłym roku kompleksowo zmodernizowane zostały trasy biegowe Ośrodka w Zakopanem. Jesteśmy na dobrej drodze, aby również w Beskidach były tak profesjonalne warunki pod kątem narciarstwa biegowego – dodaje dyrektor Laszczak.

Z inwestycji cieszy się burmistrz Wisły Tomasz Bujok. – To jest naprawdę bardzo dobra wiadomość dla narciarstwa w Beskidach. Mam nadzieję, że ten zamierzony zakres prac uda się zrealizować – system naśnieżania i całą infrastrukturę wokół tego, a także wyasfaltowanie tras, tak, aby był to kompleks całoroczny – mówi włodarz Wisły. – Mam nadzieję, że na Kubalonce w przyszłości uda nam się zorganizować zawody najwyższej rangi, które podobnie jak Puchar Świata w skokach narciarskich będą wpływały na promocję i rozwój naszego regionu

– dodaje burmistrz Bujok.