Nauka zdalna i tematyczne weekendy w Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce

08 styczeń 2021

Ok. 120 dzieci w sumie skorzysta z tygodniowych półkolonii, organizowanych w czasie zimowych ferii przez Dom Wczasów Dziecięcych w Porąbce. W zajęciach biorą udział uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych. Trwa pierwsza tura półkolonii, tymczasem kadra placówki ma kolejne propozycje dla rodziców.
Pierwsza, to pobyt na czas nauki zdalnej w Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce. „Rodzice skarżą się na to, że dziecko samo musi opanować materiał. My proponujemy pomoc naszych nauczycieli i całodobową opiekę”- mówi Piotr Kozieł, dyrektor placówki. Wystarczy, że uczeń zabierze ze sobą laptopa i podręczniki. W ośrodku jest Internet, do tego dochodzi całodobowy pobyt z wyżywieniem (4 posiłki dziennie) oraz opieką wychowawczą, medyczną i dydaktyczną. „Spełniamy wszystkie wymogi Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Dziecko przebywa w jednym odizolowanym środowisku, nie jest pozostawione same sobie”- mówi dyrektor. To propozycja dla uczniów podstawówek i szkół ponadpodstawowych, jej koszt to 54 zł za dobę. Resztę pokrywa ministerialna subwencja.
Druga propozycja placówki, położonej w Beskidzie Małym to tematyczne pobyty weekendowe. To wypróbowany już pomysł, który zakłada warsztaty dla dzieci i młodzieży. Tematyka jest różna: Moja babcia jest kochana, Karnawałowy zawrót głowy, Taniec to mój żywioł, Ostatki, Aktywni żyją dłużej. Pierwsze zaproszenie jest na 23 i 24 stycznia. Koszt- 108 zł.
Organem prowadzącym DWD w Porąbce jest Powiat Bielski.