III edycja akcji Krzesła dla WOŚP

10 styczeń 2019

Już dzisiaj o 12.30 zapraszamy do Galerii SFERA II na prezentacje unikalnych , ekologicznych krzeseł w akcji "Krzesła dla WOŚP".

Galeria SFERA, Zespół Szkół Plastycznych oraz Fundacja Ekologiczna ARKA zapraszają na trzecią edycję akcji „Krzesła dla WOŚP”.
Galeria SFERA wymieniając krzesła w swoim obiekcie postanowiła włączyć się w nurt tzw. upcyklingu. Do projektu zaproszony został Zespół Szkół Plastycznych, który w latach 2017-2018 wykonał kilkadziesiąt pięknych krzeseł.
W tym roku bielski Plastyk przygotował 20 unikalnych krzeseł.
Akcja wpisuje się w całoroczny projekt ARKI pt. „Dajemy rzeczom drugie życie”, w którym zaplanowany jest cykl akcji, spotkań, zbiórek surowców promujący nowy system segregacji śmieci. W nowym podejściu do segregacji odpadów bardzo ważne jest ograniczanie ich wytwarzania czy „dawanie drugiego życia” naszym odpadom.
„ Cieszy nas, że możemy coraz więcej działań prowadzić w naszym mieście. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Bielska-Białej, Zakładem Gospodarki Odpadami czy Galeria SFERA przygotowaliśmy także w roku 2019 szereg akcji, które już znają bielszczanie Drzewko za surowce czy Listy dla Ziemi, Torba za surowce ale pojawią się także nowe pomysły" – wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI – wśród tych nowych to właśnie Dajemy rzeczom drugie życie, Książka wspiera bohatera, Pluszaki ratują zwierzaki.
A już w sobotę 12 stycznia o godz. 15.00 zapraszamy na Wielką Licytację Pięknych Krzeseł w Galerii SFERA. Licytacja oczywiście na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 

Przykładowe krzesła: