NIESAMOWITE! Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza wypełniona po brzegi!

23 styczeń 2019

Niemal 16 mln złotych to kwota, którą udało się zebrać na akcji zorganizowanej przez Panią Patrycję Krzymińską z Gdańska, która rozpoczęła się na Facebooku pod hasłem "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP".

Początkowy cel to 1 000zł...

Cała zbiórka rozpoczęła się w dniu śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza - 14 stycznia 2019 roku.

Pani Patrycja Krzymińska uruchomiła zbiórkę wyznaczając jej cel na kwotę 1000 zł. Na założonym portalu napisała wówczas: "Czy chcesz wesprzeć wraz ze mną szlachetny cel? Zbieram pieniądze na rzecz organizacji WOŚP, a każdy Twój datek - zarówno mały, jak i duży - będzie się liczyć. Przyda się każdy grosz".

Kwota zmieniała się z minuty na minutę, a datki wpływały do ostatniej chwili.

W pierwszych dniach zbiórka odbywała się w gronie znajomych Pani Patrycji, szybko jednak wyszła poza ich grono. Zaangażowanie ludzi przeszło najśmielsze oczekiwania i nikt nie spodziewał się takiej reakcji naszego społeczeństwa.

Podczas tygodniowej akcji udało się zebrać kwotę 15 990 582 złotych!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pisze na swoim profilu społecznościowym na Facebooku:

"Ludzieeeeee!!!!! To jest najpiękniejsze, obywatelskie szaleństwo na świecie!!!! To było coś nieprawdopodobnego! Patrycjo, całujemy, ściskamy, jesteśmy wniebowzięci! Paweł!!! Twoja dzisiejsza skarbonka będzie z nami do końca świata i jeden dzień dłużej! Kochani! Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy!"

"(...) razem możemy tworzyć rzeczy niezwykłe, góry przenosić, w atmosferze przyjaźni, w atmosferze życzliwości i wzajemnego szacunku" .

Zbiórka "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP” to kolejny dowód na to, że w Polsce nie brakuje ludzi o wielkim sercu! Dzięki takim inicjatywą możemy być pewni, że nawet w najtrudniejszych chwilach potrafimy się zjednoczyć.

Dziękujemy!